Krótki tekst do cookiesów dodajemy w widgetach. Czytaj więcej kieruje do pełnej strony polityki cookies.

Statim: wdrożenie typu 360°

Raz na jakiś czas każdy integrator trafia na klienta, który szuka rozwiązania niekoniecznie najtańszego, za to optymalnego pod względem funkcjonalności.

Z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia w przypadku wyposażenia sali szkoleniowej w biurowcu VEKA, położonym na terenie fabryki, w której produkowane są profile PVC do systemów stolarki otworowej tej niemieckiej marki.

Zapraszamy do lektury artykułu, który pojawił się w magazynie CRN 11/2020

Statim Głównym Partnerem Technologicznym wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej

Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim w Warszawie gości pierwszą w Polsce wystawę austriackiej artystki Ursuli Mayer. Instalacja rozmieszczona jest w pięciu pomieszczeniach, atmosfera w nich panująca kojarzyć się może z futurystyczną scenografią filmów science-fiction. Firma Statim Integrator została wybrana na Głównego Partnera Technologicznego wydarzenia, które obejrzeć można aż do połowy stycznia 2021.

Zapraszamy do lektury artykułu w najnowszy wydaniu magazynu AVIntegracje 11/2020

Nowoczesne biuro przygotowane do zadań specjalnych – praca w obliczu pandemii Covid-19

Projektując nasz Showroom, nawet nie przypuszczaliśmy, że nastaną tak trudne czasy – czasy w których bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem będzie bardzo ograniczony. Zastosowane najnowsze rozwiązania multimedialne świetnie się sprawdziły w obliczu nowej rzeczywistości, z którą przyszło nam się zmierzyć już w pierwszych dniach obostrzeń związanych z pandemią Covid-19.

Zapraszamy do lektury artykułu w internetowym wydaniu Computerworld Polska 11/2020

Wyścig na wielkoformatowym rynku

Rynek LFD (Large Format Display) rozwija się w zawrotnym tempie, napędza go szybkie wprowadzanie innowacji, ostra konkurencja cenowa między dostawcami, skracanie łańcucha dostaw i stale rosnący popyt. Jak zmienia się technologia i jak producenci radzą sobie w czasie pandemii? Czy technologia LED staje się coraz ważniejszym graczem?

Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się w magazynie Computerworld 09-10/2020

Showroom bez kompromisów

Niepozorny blok mieszkalny przy ul. Opalińskiej w Warszawie staje się obowiązkowym miejscem wizyt dla osób zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami digital signage. Kryje się w nim biuro, w którym prezentowane są technologie polskiej marki xLEDpro obecnej w kilkunastu krajach Europy. Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się w magazynie CRN 10/2020.

Nagłośnienie statku kosmicznego – system audio w Showroomie Statim Integrator

W poprzednim numerze magazynu „AVIntegracje” rozmawialiśmy z Cyprianem Dominiakiem, dyrektorem działu AV/DS firmy STATIM Integrator o produktach i technologiach do wyświetlania obrazu, które znalazły się w otwartym z okazji 25-lecia działalności firmy showroomie. Jednak jego twórcy nie ograniczyli się tylko do prezentacji rozwiązań audiowizualnych... Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się w magazynie AVIntegracje 10/2020.

„Nie żałuję żadnej decyzji”

„Raz na jakiś czas słyszałem taką radę, że Statim powinien się czymś wyróżniać, w czymś wyspecjalizować, bo inaczej przestaniemy się rozwijać i nie będziemy konkurencyjni. Długo nad tym myślałem, a w podjęciu ostatecznej decyzji pomógł nam przypadek” - mówi Piotr Wypijewski, prezes Statim Integrator.

Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się w magazynie CRN 9/2020.

Showroom rozwiązań LED firmy STATIM Integrator

(…) W najbliższych latach ekrany LED o różnych rozdzielczościach staną się zamiennikiem monitorów wielkoformatowych, a w sektorze biurowym i korporacyjnym prym będą wiodły rozwiązania Micro LED, które najpewniej również całkowicie wyprą wszystkie inne ekrany diodowe.

Zapraszamy do lektury artykułu w wydaniu 9.2020 magazynu AVIntegracje, w którym ukazała się rozmowa z Cyprianem Dominiakiem, dyrektorem działu AV/DS w Statim Integrator.

Statim w Magazynie CRN

Trudno o bardziej banalny początek działalności, a jednocześnie tak spektakularny jej rozwój, jak to było w przypadku Statimu. Warszawski integrator obchodzi właśnie jubileusz 25-lecia obecności na rynku. W tym czasie ulegał ciągłym transformacjom.

Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się wydaniu 9/2020 magazynu CRN.

IT Champions 2020 – Statim Integrator wyróżniony trzema nagrodami

Podczas uroczystej gali IT Champions 2020, w imieniu branży, niezależnych dziennikarzy, a przede wszystkim czytelników, IT Reseller uhonorował najlepsze firmy oraz liderów branży IT prestiżowymi nagrodami IT Champion 2020.

Zapraszamy do relacji z Gali IT Champions 2020 w magazynie IT Reseller.

LED-y podbijają świat!

Profesjonalne zestawy wideokonferencyjne oparte na ekranach LED umożliwiają połączenia, które do złudzenia przypominają realne spotkania – mówi w wywiadzie Cyprian Dominiak, dyrektor DS/AV w Statim Integrator.

Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się w wydaniu Business Insider i Forbes Polska 08/2020.

Ekrany LED w służbie digital signage

Ekrany LED w przestrzeni sklepowej pojawiły się kilka lat temu. Stopniowo zaczęły wypierać monitory LCD i wszystko na to wskazuje, że jest to już trwały trend, szczególnie że oferta wielkoformatowych ekranów LED jest coraz bogatsza, produkty z roku na rok są technologicznie lepsze i co ważne dla inwestorów – coraz tańsze.

Zapraszamy do lektury artykułu w magazynie Shopping Mall Marketing 2020.

Kompleksowość i synergia – przepis na sukces

W życiu zawodowym największą satysfakcję przynoszą mu kompleksowe projekty. Praca z klientem nad stworzeniem koncepcji, umiejętne połączenie najnowszych technologii i realizacja zapewniająca wieloletnią eksploatację daje mu najwięcej powodów do dumy.

Zapraszamy do lektury wywiadu z Cyprianem Dominiakiem, dyrektorem działu AV/DS w Statim Integrator. Materiał ukazał się w magazynie Shopping Mall Marketing 2020

STATIM – Integrator na miarę XXI wieku

Firma Statim od 25 lat ma swój udział w rozwoju rynku transformacji. Łączy nowe technologie, wdraża cyfrowe rozwiązania, prowadzi odpowiedzialny biznes.

Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się w wydaniu magazynu Forbes 2/2020 poświęconemu laureatom nagrody Diamenty Forbes.

Siła wyświetlaczy w branży retail

Sektor retail nie może już funkcjonować bez digital signage. Największe sieci przyzwyczaiły nas do tego, że ubrania i inne towary oglądamy nie tylko na wieszakach, ale także na ekranach. Jednak aby efekt był powalający, potrzebny jest dobry i doświadczony integrator, taki jak firma Statim Integrator.

Zapraszamy do lektury artykułu w magazynie Visual Communication 06/2019

Raport ITwiz BEST 100

O spojrzeniu na polski rynek z perspektywy integratora, ograniczonej skali realizacji projektów cyfrowej transformacji, współpracy z Dell Technologies i innymi wiodącymi dostawcami technologii, a także o synergii obszaru IT oraz rozwiązań multimedialnych wspierających istotne procesy biznesowe, nowościach na rynku Digital Signage oraz otwarciu nowego showroomu mówią Cyprian Dominiak, dyrektor Działu AV/DS oraz Paweł Wypijewski, dyrektor sprzedaży do sektora publicznego w Statim Integrator 06/2019.

Ekologia i nowoczesność – Łączy nas pasja i praca

„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu” – te słowa Konfucjusza są bardzo bliskie Piotrowi Wypijewskiemu, właścicielowi firmy Statim Integrator założonej w 1995 roku. Łącząc dwa światy – pasji i pracy, przedsiębiorstwo prężnie działa na rynku visual communication.

Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się w magazynie Visual Communication 6/2019.

Przenikanie i łączenie technologii

W Statim Integrator najważniejsza jest lojalność, która przyświeca firmie w każdym aspekcie prowadzenia biznesu. Z kolei poszukiwanie coraz to nowszych rozwiązań i śledzenie aktualnych trendów nieustannie stymuluje do rozwoju wykraczającego nie tylko poza granice Polski, ale i Europy.

Więcej w artykule Galerii Handlowych 02/2019.

LEDowy zawrót głowy

Branża Digital Signage z każdym rokiem obejmuje swoim zasięgiem coraz większa przestrzeń sklepów, kin, banków, całych miast. A im większe zainteresowanie nowymi technologiami w komunikacji, tym większa mobilizacja podmiotów oferujących rozwiązania DS.

Zapraszamy do artykułu w Brandsit.pl, który ukazał się w lutym 2019 r.

Digital Signage na każdym kroku

Digital Signage jest stosunkowo młodą rodziną rozwiązań komunikacji cyfrowej. Jego zastosowanie zaobserwujemy w przeróżnych obiektach dostępne dla szerokiego spektrum odbiorców – począwszy od lotnisk, hoteli, dworców kolejowych, komunikacji miejskiej, sądów czy też w sieciach handlowych, usługowych, restauracjach – choć najczęściej są to fast foody.

Zapraszamy do lektury artykułu Brandsit.pl (01/2019), w którym wypowiada się nasz ekspert - Cyprian Dominiak, dyrektor działu AV/DS.