Krótki tekst do cookiesów dodajemy w widgetach. Czytaj więcej kieruje do pełnej strony polityki cookies.

luty3

Czy można w krótkim poście podsumować to, co działo się na tegorocznych targach #ISE?
STATIM Integrator reprezentowało 4 naszych specjalistów AV/DS i każdy z nich miałby z pewnością inną historię do opowiedzenia. Dlatego w tej krótkiej, aczkolwiek treściwej relacji skupiliśmy się na tym, co naszym zdaniem może w niedalekiej przyszłości znaleźć się w biurach, salach konferencyjnych, centrach handlowych naszych klientów.

Z pewnością mocno zauważalnym trendem jest coraz wyższa jakość i rozdzielczość ekranów #LED, promowanie technologii #COB i minimalizacja plamki. Na stoisku firmy AOTO można było obejrzeć ekran z rozstawem pikseli P0.3, a firma LANG pokazała ekran elastyczny w formie arkusza! Co prawda chwilę potrwa zanim te technologie trafią do masowej produkcji i dystrybucji, ale te pokazowe próbka zrobiły na nas spore wrażenie.

Pozostając przy LED-ach warto też zwrócić uwagę na wiele nowych produktów firmy HIKVISION Poland Sp. z o.o. w tym segmencie. Producent uzupełnił ofertę o moduły P0.6 i P0.9. Ciekawym rozwiązaniem jest technologia #HOB, czyli specjalna cienka powłoka pokrywająca moduły, dzięki której osiągnięty został lepszy kontrast oraz odporność przed kurzem, wilgocią oraz uszkodzeniami. Dobrze prezentowały się również postery – gotowe ekrany LED na stojakach, które mogą pełnić funkcje pojedynczego elektronicznego rollupu bądź dzięki specjalnym magnetycznym uchwytom – łatwo stworzyć większą powierzchnię reklamową.

Na targach zabrakło takich produktów jak hologramy, wiatraki 3D czy wyświetlanie obrazu na parze wodnej, które jeszcze 2-3 lata cieszyły się sporym zainteresowaniem. Tak jak na wcześniejszej edycji praktycznie nie było już monitorów bezszwowych #LCD oraz niewielka reprezentacja projektorów.

ISE 2023 to także raj dla producentów rozwiązań wideokonferencyjnych. Spotkaliśmy naszych przyjaciół z Lenovo, Poly, Yealink’a, Logitech’a czy Jabry. 

W oczy rzucało się też sporo nowości Audio i rozwiązań DigitalSignage, ale o tym będzie inna opowieść 😊